Sort by

Austin has logged 190 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Edit this entry  
27
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★½
Edit this entry