Sort by

Austin has logged 184 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tower

Tower

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Consuming Spirits

Consuming Spirits

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
Edit this entry  
13
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Faust

Faust

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Plague Dogs

The Plague Dogs

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
ERASED

ERASED

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Johnny Corncob

Johnny Corncob

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Invention for Destruction

Invention for Destruction

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Microcosmos

Microcosmos

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Redline

Redline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry