Sort by

Austin has logged 26 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Save the Green Planet!

Save the Green Planet!

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Testament of Orpheus

Testament of Orpheus

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Redline

Redline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Orpheus

Orpheus

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Lola

Lola

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Threads

Threads

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry