Sort by
  • Now and Then - The Last Beatles Song

  • Five Nights at Freddy's

  • Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

    ★★★

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★

  • When Evil Lurks

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★★

  • Angle

  • American Nightmare: Becoming Cody Rhodes

  • Superpowered: The DC Story

  • The Flash

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Sarah Silverman: Someone You Love

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★½

  • Marc Maron: From Bleak to Dark

  • This Place Rules

  • Woooooo! Becoming Ric Flair

  • Adult Swim Yule Log

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★½

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • The Munsters

    ★★½

  • Smile

    ★★★

  • V/H/S/99

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Skinamarink

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bill Burr: Live at Red Rocks

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★

  • Night of the Coconut

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Jackass 4.5

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • George Carlin's American Dream

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Chernobyl: The Lost Tapes

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Jackass Forever

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • All Too Well: The Short Film

  • Four Hours at the Capitol

  • Eternals

    ★★★