Sort by

Austin has logged 26 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★
Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry