• No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jolt

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • Brian Regan: On the Rocks

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★★

  • A Sunburnt Christmas

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★

  • I Really Get Into It: The Underage Architects of Sioux Falls Punk

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • 2067

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Paper Tigers

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★½

  • Archive

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Ava

    ★★½

  • Artemis Fowl

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Fat Fiction

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Mortal

    ★★★

  • Maria Bamford: Weakness Is the Brand

    ★★★★½

  • Tesla

    ★★★

  • The Rhythm Section

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★