Sort by

Auteur has logged 43 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ward

The Ward

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pro-Life

Pro-Life

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Peppermint

Peppermint

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Home Sweet Home

Home Sweet Home

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Freak

Blood Freak

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien Abduction: Incident in Lake County

Alien Abduction: Incident in Lake County

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ex Libris: The New York Public Library

Ex Libris: The New York Public Library

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Zama

Zama

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Galveston

Galveston

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Elvis

Elvis

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

2005
×
Read the review Edit this entry  
12
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Searching

Searching

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
An Ordinary Man

An Ordinary Man

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Aardvark

Aardvark

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Overboard

Overboard

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Papillon

Papillon

1973
×
★★
Read the review Edit this entry