Sort by

Auteur has logged 31 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Detour

Detour

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mobile Homes

Mobile Homes

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cannibal

Cannibal

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The ABC Murders

The ABC Murders

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Creed II

Creed II

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Possum

Possum

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Donnybrook

Donnybrook

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Soultangler

The Soultangler

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stray

Stray

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Treehouse

Treehouse

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Down

Down

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Body

The Body

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
1st Summoning

1st Summoning

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry