Megs has logged 57 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Summer in February

Summer in February

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
National Theatre Live: The Deep Blue Sea

National Theatre Live: The Deep Blue Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
National Theatre Live: Small Island

National Theatre Live: Small Island

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Death and Life of Marsha P. Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
National Theatre Live: Antony & Cleopatra

National Theatre Live: Antony & Cleopatra

2018
×
Edit this entry  
06
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
23
National Theatre Live: Twelfth Night

National Theatre Live: Twelfth Night

2017
×
Edit this entry  
22
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blithe Spirit

Blithe Spirit

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The History Boys

The History Boys

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Three Musketeers

The Three Musketeers

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Theatre Live: Cyrano de Bergerac

National Theatre Live: Cyrano de Bergerac

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ingrid Bergman: In Her Own Words

Ingrid Bergman: In Her Own Words

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
RBG

RBG

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry