Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Megs

Megs

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • RSS feed for Megs
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Megs’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Blithe Spirit

    Blithe Spirit 2020

    ★★★★★ Watched 03 Dec, 2020

    Dan Stevens best performance.
    Period.

  • Easy A

    Easy A 2010

    ★★★★★ Watched 20 Aug, 2020

    POCKET FULL OF SUNSHINE

  • Summer in February

    Summer in February 2013

    ★★★★★ Rewatched 09 Aug, 2020

    dan stevens is the literal embodiment of 🥺🥺🥺

  • National Theatre Live: The Deep Blue Sea

    National Theatre Live: The Deep Blue Sea 2016

    ★★★★★ Watched 09 Jul, 2020

    Helen McCrory is a one woman acting machine

  • The King

    The King 2019

    ★★★ Watched 08 Jul, 2020

    Sean Harris is the British Acting Industry’s secret weapon. Period.

  • When They See Us

    When They See Us 2019

    ★★★★★ Watched 08 Jul, 2020

    Speechless. 

    Outstanding. Just outstanding.

  • A Wrinkle in Time

    A Wrinkle in Time 2018

    ★★★★½ Watched 08 Jul, 2020

    AVA DUVERNAY WAS ROBBED

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga 2020

    ★★½ Watched 08 Jul, 2020

    More Dan Stevens pls

  • Hamilton

    Hamilton 2020

    ★★★½ Watched 08 Jul, 2020

    Incredible production and choreography but just wasn’t for me

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

    At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal 2019

    ★★★★★ Watched 01 Jun, 2020

    Powerful
    Unflinching
    Harrowing
    Disgusting 
    Made me so fucking angry


    — want me to continue???

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

    The Death and Life of Marsha P. Johnson 2017

    ★★★★★ Watched 02 Jun, 2020

    MARSHA’S LIFE MATTERED (and still does matter)

  • 13th

    13th 2016

    ★★★★★ Watched 28 May, 2020

    #BLACKLIVESFUCKINGMATTER

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Podcast
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter Facebook Instagram

© Letterboxd Limited. Made by fans in Auckland, New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.