• Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Thing from the Factory by the Field

    ★★★½

  • The Northman

    ★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★½

  • Against the Ice

    ★★½

  • Kimi

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • The Actress

    ★★★★

  • Antlers

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Old Henry

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Reminiscence

  • Hellbender

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★½

  • Luzifer

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • The North Water

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • A Taste of Hunger

  • The Deep House

  • Ultrasound

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Stowaway

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • The Feast

    ★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★½

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★

  • Stay Out of the Attic

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Wild Indian

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Puparia

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Son of Monarchs

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Empty Man

    ★★★

  • Kandisha

    ★★½