RSS feed for Aslı
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★½
Edit this entry  
15
Damage

Damage

1992
×
★★★
Edit this entry  
14
Match Point

Match Point

2005
×
★★½
Edit this entry  
13
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★
Edit this entry  
09
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★
Edit this entry  
08
The House Is Black

The House Is Black

1963
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★½
Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Margaret

Margaret

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Hungry Hearts

Hungry Hearts

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Edit this entry  
27
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Chorus

The Chorus

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry