Sort by
  • Don't Worry Darling

  • The Batman

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Mickey's Tale of Two Witches

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Spencer

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★

  • Second Act

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Gifted

    ★★★½

  • Smurfs: The Lost Village

  • Hot Summer Nights

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Jackie

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • The Dressmaker

    ★★★½

  • Carol

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Mommy

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★½

  • We're the Millers

    ★★★★

  • The Bling Ring

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • The Dictator

    ★★★

  • Dark Shadows

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★

  • J. Edgar