ava has logged 19 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carmen Jones

Carmen Jones

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Half of It

The Half of It

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Seabiscuit

Seabiscuit

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Owe My Life to Corbin Bleu

I Owe My Life to Corbin Bleu

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Before Sunset behind the Scenes

Before Sunset behind the Scenes

×
Edit this entry  
13
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thoroughly Modern Millie

Thoroughly Modern Millie

1967
×
Read the review Edit this entry  
11
It Could Happen to You

It Could Happen to You

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
Read the review Edit this entry