• South Park: The Pandemic Special

  • Silk Road

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Host

    ★★★★

  • Helter Skelter: An American Myth

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • Skyman

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★★

  • Becky

    ★★★★

  • Laurel Canyon

  • Black Hearted Killer

  • Trolls World Tour

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Playdate with Destiny

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★★★½

  • Poisoned Love: The Stacey Castor Story

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • The Turning

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★★

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Black Christmas

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Apartment 407

  • Countdown

  • Looking for Alaska

    ★★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Scare Package

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Walrus Yes: The Making of Tusk

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Haunt

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½