Ava has logged 176 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Best of Me

The Best of Me

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Best of Me

The Best of Me

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
The Best of Me

The Best of Me

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Double Daddy

Double Daddy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pierre and Sonny Jim

Pierre and Sonny Jim

2001
×
Read the review Edit this entry  
22
Bug Crawls

Bug Crawls

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
The Birds

The Birds

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Pig Walks

The Pig Walks

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
Head with Hammer

Head with Hammer

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Collection

The Collection

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mystery of the Seeing Hand and Golden Sphere

Mystery of the Seeing Hand and Golden Sphere

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Fictitious Anacin Commercial

Fictitious Anacin Commercial

1967
×
Read the review Edit this entry  
16
Meat Joy

Meat Joy

1964
×
Read the review Edit this entry  
15
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sailing with Bushnell Keeler

Sailing with Bushnell Keeler

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Young Person's Guide to Cinema

Young Person's Guide to Cinema

1974
×
Read the review Edit this entry  
14
6/64: Mom and Dad (An Otto Mühl Happening)

6/64: Mom and Dad (An Otto Mühl Happening)

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Psychotic Odyssey of Richard Chase

The Psychotic Odyssey of Richard Chase

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Laura

Laura

1974
×
Read the review Edit this entry  
13
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
Read the review Edit this entry  
12
The Collector

The Collector

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
P2

P2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Runs in the Family

It Runs in the Family

2006
×
Read the review Edit this entry  
05
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry