Ava has logged 39 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Catfish

Catfish

2010
×
Edit this entry  
29
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bloodsucking Freaks

Bloodsucking Freaks

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Apartment 407

Apartment 407

2019
×
Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
Edit this entry  
22
Joe Bob Briggs: Dead In Concert

Joe Bob Briggs: Dead In Concert

1985
×
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★½
Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Taken

Taken

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Bad News Bears

Bad News Bears

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Roommate

The Roommate

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Act

The Act

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dying to Be Loved

Dying to Be Loved

2016
×
Edit this entry  
11
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
Read the review Edit this entry  
10
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Project: Metalbeast

Project: Metalbeast

1995
×
Edit this entry  
05
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
Read the review Edit this entry  
04
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Street Trash

Street Trash

1987
×
Read the review Edit this entry  
01
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Glory

Glory

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry