Sort by

ava june has logged 80 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Sins of Our Mother

Sins of Our Mother

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Devil in Ohio

Devil in Ohio

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cleaner

Cleaner

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Cooties

Cooties

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Most Hated Man on the Internet

The Most Hated Man on the Internet

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Awake

Awake

2021
×
★★
Edit this entry  
27
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Ring

The Ring

2002
×
★★½
Edit this entry  
23
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Requin

The Requin

2022
×
Edit this entry  
27
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Descendants

Descendants

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★
Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry