Sort by
  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Belle

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • Lindemann: Live in Moscow

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Black Box

    ★★★½

  • Best Sellers

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Crisis

    ★★★

  • Boss Level

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Breaking News in Yuba County

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Fatale

    ★★★

  • The Dry

    ★★

  • The Comeback Trail

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • My First Summer

    ★★½

  • Roborovski

    ★★★½

  • Aquaphobe

  • System Error

    ★★★½

  • Six Minutes to Midnight

    ★★½

  • Rams

    ★★

  • Zappa

    ★★★★★

  • French Exit

    ★★★

  • Bye Bye Morons

    ★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Another Round

    ★★½

  • David

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★

  • Antebellum

    ★★★

  • The War with Grandpa

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Summerland

    ★★½

  • Unhinged

    ★★★★★

  • Normal

    ★★½

  • Heading South

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Misbehaviour

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Gunda

    ★★★

  • High Ground

    ★★★★

  • My Salinger Year

    ★★★★★

  • Ellie and Abbie (and Ellie's Dead Aunt)

    ★★

  • The Present

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★