Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Eat Pray Love

  Eat Pray Love

  ★½

  kitabın yazarının kendi hayatıymış. kendisi bembeyaz, heteroseksüel bir Amerikalı. kitaptakileri gerçekten yaşamış. açlık sınırında insanları görmüş, zorla evlendirilen kız çocuklarını görmüş, şiddete uğrayan ve çocuklarını kaybedebilecek kadınları görmüş, bunları görebilmek için belki binlerce dolar harcamış ve mutsuzluğunun sebebi bu acılar, hiç fırsatı olmamış hayatlar, karın tokluğuna yaşayan insanlar değil kendini keşfedememiş olması. bir de 15 yaşından beri sevgilisiz kalmamış.
  şımarık zenginlerin denge ve bağışlama olarak açıkladıkları dertlerinden o kadar gına geldi ki bilgisayarı kafama vura vura parçalamak istedim ama taksiti bitmedi daha.
  yazar gerçekten de bir kısa ve bir uzun evlilik yapmış. biri sekiz diğeri dokuz yıl sürmüş.

 • Naked

  Naked

  sanırım can evrenol bir orta yaş krizine girip bu diziyi çekmiş. kadın karakterlerin yarısıyla sevişmiş bir karakteri bizzat canlandırıyor. dizinin ana karakteri ablayı kavga ederken bile erkeklerin fantezilerinde görüyoruz. dizi ya kadını objeleştirmeye çalışmış ya da obje değil hayalleri olan bir insan olarak sunmaya çalışırken aynı hatayı yine de yapmış. hangisi olduğuna karar vermek için bile izlemenize değer mi bilmiyorum.

Popular reviews

More