Sort by
  • Best of Stand-Up 2022

    ★★★

  • M3GAN

    ★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Luckiest Girl Alive

    ★★½

  • Lou

    ★★★½

  • Smile

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★½

  • Sick

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Chalk Line

    ★★★★

  • Emily

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • The Wonder

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★½

  • Nope

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★½

  • Butterfly Vision

    ★★★★★

  • Mediterranean Fever

    ★★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★

  • Burning Days

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Sick of Myself

    ★★★★

  • Holy Spider

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • R.M.N.

    ★★

  • Diary of a Fleeting Affair

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★½

  • Men

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Wild Abandon

    ★★★½

  • Umma

    ★½

  • Deep Water

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★½

  • Bergen

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★½

  • Peter von Kant

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • Hatching

    ★★★

  • Resurrection

    ★★★

  • Speak No Evil

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • an ordinary day

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • Plastic Dream

  • Hypnotic

    ★½

  • Eternals

    ★★★

  • Antlers

    ★★★★

  • Stiletto

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Intrusion

    ★½

  • Editing

    ★½

  • Between Two Dawns