Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
21
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Robots

Robots

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
Edit this entry  
14
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
Audition

Audition

1999
×
★★½
Edit this entry  
28
Bad Tales

Bad Tales

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
Edit this entry  
18
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Puss in Boots: The Three Diablos

Puss in Boots: The Three Diablos

2012
×
Edit this entry  
16
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
The Chant of Jimmie Blacksmith

The Chant of Jimmie Blacksmith

1978
×
Edit this entry  
02
M3GAN

M3GAN

2022
×
★½
Edit this entry  
31
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Best of Stand-Up 2022

Best of Stand-Up 2022

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Edit this entry  
19
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Shame

Shame

2011
×
Edit this entry  
17
Sick

Sick

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Best of Stand-up 2020

Best of Stand-up 2020

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Honeymoon Stand-Up Special

The Honeymoon Stand-Up Special

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
Edit this entry  
20
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Dog

Dog

2001
×
Edit this entry  
19
Wasp

Wasp

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Katherine Ryan: In Trouble

Katherine Ryan: In Trouble

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Burning Days

Burning Days

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Edit this entry