• The Irishman

    ★★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★½

  • The Movies

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Good Omens

    ★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Alien: Ore

    ★★★½

  • Alien: Specimen

    ★★★★

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Alien: Alone

    ★★★★

  • Alien: Harvest

    ★★★★

  • Alien: Night Shift

    ★★★★

  • Alien: Containment

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Paradise Hills

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Late Night

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★★

  • Pete Holmes: Dirty Clean

    ★★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • The Little Drummer Girl

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★

  • My Dinner with Hervé

    ★★★★

  • Venom

    ★★★