• Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Aniara

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • The Lie

    ★★★

  • Greta

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • November 13: Attack on Paris

    ★★★★

  • Ibiza

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★

  • Esmeralda’s Twilight

    ★★★

  • 6 Balloons

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Tully

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Private Life

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Judah Friedlander: America Is the Greatest Country in the United States

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Patton Oswalt: Annihilation

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • The Snowman

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Jerry Before Seinfeld

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • The Mountain Between Us

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★