• Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★

  • Titane

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Till Death

    ★★★½

  • The Forever Purge

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★

  • Bloodthirsty

    ★★

  • The Stylist

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Bad Hair

  • The Queen of Black Magic

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Sea Fever

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Happy Death Day 2U

  • Sweetheart

    ★★★

  • The Perfection

    ★½

  • Suspiria

    ★★★

  • May the Devil Take You

    ★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★★

  • Thelma

    ★★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★★

  • Cabin Fever

  • High-Rise

    ★★

  • The Visit

    ★★★

  • The Final Girls

    ★★½

  • Song of the Sea

    ★★★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★★

  • The Purge

    ★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • Stranger by the Lake

    ★★★★

  • Evil Dead

    ★★★★

  • Monsieur Lazhar

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★½

  • Thirst

    ★★★★½

  • Drag Me to Hell

    ★★★

  • Burn After Reading

  • The Orphanage

    ★★★★½

  • 28 Weeks Later

    ★★★½

  • Brokeback Mountain

  • The Phantom of the Opera

    ★★★

  • Oldboy

    ★★★½

  • Master and Commander: The Far Side of the World

    ★★★★

  • Ginger Snaps

    ★★★★★

  • Final Destination

    ★★★

  • You've Got Mail

    ★★★

  • Run Lola Run

    ★★★★½

  • Cube

    ★★★½

  • Eve's Bayou

    ★★★★

  • Funny Games

    ★★★★

  • Grosse Pointe Blank

  • Scream

    ★★★★½

  • Pride and Prejudice

    ★★★★½

  • La Haine

    ★★★★★