RSS feed for avenita
  • Hamilton

    ★★★★½

  • Irresistible

  • 8:46

  • Becky

  • Unsettling Scenes

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Bloodshot

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Thing About Harry

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Fantasy Island

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Turning

  • Turtle Journey: The Crisis in Our Oceans

  • Underwater

    ★★½

  • The Grudge

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★½

  • Trauma Center

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

  • Guatemala: Heart of the Mayan World

    ★★★

  • Klaus

  • Doctor Sleep

  • Terminator: Dark Fate

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • The Addams Family

  • Doom: Annihilation

    ½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Blood Quantum

  • Sea Fever

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Rabid

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★½

  • 7500

  • Stucco

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Vivarium

  • Crawl

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★½

  • Deadcon

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Always Be My Maybe

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Assimilate

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Swallow

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Rilakkuma and Kaoru

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Spider-Ham: Caught in a Ham