• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • 8:46

    ★★★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Shaft

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • I Trapped the Devil

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • The Professor and the Madman

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Clemency

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Lodge

    ★★

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★★½

  • Print: In Memory of Abbas Kiarostami

    ★★★

  • Surviving R. Kelly

    ★★★★½

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Malevolent

  • Twisted Pair

  • The Burial of Kojo

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • The Predator

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Last Sharknado: It's About Time

  • Demetri Martin: The Overthinker

    ★★★½

  • Cam

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • The Late Batsby

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

    ★★★★½