Ave has logged 17 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Titanic

Titanic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Payback

Payback

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mothra

Mothra

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Varan the Unbelievable

Varan the Unbelievable

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rodan

Rodan

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry