Sort by

Ave has logged 18 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Contact

Contact

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry