Ave has logged 216 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry