Sort by

Ave has logged 130 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fracture

Fracture

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry