• To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • After We Collided

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Stargirl

    ★★★

  • Mulan

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Cuties

    ½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Dolittle

    ★★

  • The App

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Love is Blind

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Tall Girl

    ★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Gundala

    ★★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Two Blue Stripes

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • See You Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ½

  • After

    ½