bea has logged 162 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Hangman

Hangman

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Level 16

Level 16

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
In Time

In Time

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Two Blue Stripes

Two Blue Stripes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Oh, Ramona!

Oh, Ramona!

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Gundala

Gundala

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Swiped

Swiped

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Edit this entry