• The Cryptic Innocence

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

  • Landscapers

    ★★★★★

  • Hawkeye

  • Louise

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Yuni

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Cinderella

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Twenty Something

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

    ★★★★

  • Free Guy

  • Lamb

  • The Medium

    ★★½

  • Benedetta

  • Black Widow

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Goodnight Darling

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Sitting

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Us Again

    ★★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★★

  • Passing

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★

  • Like the Ones I Used to Know

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Wish Dragon

  • WandaVision

  • Cops and Robbers

  • Burrow

    ★★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Sundown

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Canvas

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • You and I

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

  • The Argument

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Rose Matafeo: Horndog

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★★