nau has logged 441 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Edit this entry  
30
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Kuldesak

Kuldesak

1998
×
★★★
Edit this entry  
30
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Design for Living

Design for Living

1933
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Edit this entry  
16
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fred Armisen: Standup for Drummers

Fred Armisen: Standup for Drummers

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Close Ties

Close Ties

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Father and Son

Father and Son

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In the Stillness of Sounds

In the Stillness of Sounds

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Folklore: Mongdal

Folklore: Mongdal

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Folklore: Tatami

Folklore: Tatami

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Nervous Translation

Nervous Translation

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Clear History

Clear History

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
The Diabolic Tenant

The Diabolic Tenant

1909
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Astronomer's Dream

The Astronomer's Dream

1898
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
★★★
Edit this entry  
28
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Date Night

Date Night

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Edit this entry