nau has logged 31 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Imperium

Imperium

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Wiro Sableng: 212 Warrior

Wiro Sableng: 212 Warrior

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Copy of My Mind

A Copy of My Mind

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Letters from Prague

Letters from Prague

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry  
19
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Preposterous

Preposterous

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Pria

Pria

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry