Andrew Fallon has logged 249 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hitch

Hitch

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
Edit this entry  
26
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Hitch

Hitch

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pearl Jam : Let's Play Two

Pearl Jam : Let's Play Two

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Annabelle

Annabelle

2014
×
Edit this entry  
27
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★½
Edit this entry  
26
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The House

The House

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★
Edit this entry  
20
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
19
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry