Aster has logged 247 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Above the Rain

Above the Rain

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
28
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
Edit this entry  
28
U.S. Troops Landing at Daiquiri, Cuba

U.S. Troops Landing at Daiquiri, Cuba

1898
×
Edit this entry  
28
Troop Ships for the Philippines

Troop Ships for the Philippines

1898
×
Edit this entry  
27
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
Read prior review Edit this entry  
27
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
Edit this entry  
26
Chasing Dream

Chasing Dream

2019
×
Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Ivan the Terrible, Part I

Ivan the Terrible, Part I

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gremlins

Gremlins

1984
×
Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Irma la Douce

Irma la Douce

1963
×
Edit this entry  
05
Little

Little

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Early Spring

Early Spring

1956
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
Read the review Edit this entry  
29
Atlantics

Atlantics

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
Edit this entry  
18
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
Edit this entry  
17
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
Read prior review Edit this entry  
16
The Creeper

The Creeper

1948
×
★½
Edit this entry  
16
Black Angel

Black Angel

1946
×
★★½
Edit this entry  
14
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
Edit this entry  
09
Life Without Principle

Life Without Principle

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Edit this entry  
08
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Vever (For Barbara)

Vever (For Barbara)

2018
×
Edit this entry  
08
My Dead Dad's Porno Tapes

My Dead Dad's Porno Tapes

2018
×
Edit this entry  
03
Stalker

Stalker

1979
×
Edit this entry  
02
Baby Boy

Baby Boy

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Royal Road

The Royal Road

2015
×
Edit this entry  
01
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
Edit this entry  
29
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My First Film

My First Film

2018
×
Edit this entry  
24
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
Edit this entry  
24
Suburban Birds

Suburban Birds

2018
×
★★★★★
Edit this entry