RSS feed for Aly
  • Black Is King

    ★★★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • Japan Sinks: 2020

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Tigertail

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Night Clerk

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • Dracula

    ★★

  • Suki

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Midway

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Hustle