• Jackass 4.5

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • Studio 666

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • One Last Time: An Evening with Tony Bennett and Lady Gaga

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • 2021 Rock & Roll Hall of Fame Induction Ceremony

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Raconteurs Live at Electric Lady

    ★★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★