• Free Guy

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Girl From the Other Side

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Promare

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

    ★★

  • Aquaman

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Mirai

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Cars 3

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Sword Art Online: The Movie – Ordinal Scale

    ★★

  • Logan

    ★★★

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★

  • A Silent Voice

    ★★½

  • La La Land

    ★★

  • Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

    ★★★½

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • Creed

    ★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • Fantastic Four

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★½

  • Kung Fury

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★½

  • Big Hero 6

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★