Sort by

tom has logged 299 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cycles

Cycles

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stitches

Stitches

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Maya and the Three

Maya and the Three

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Trip

The Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beavis and Butt-Head Do Christmas

Beavis and Butt-Head Do Christmas

1995
×
Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spookies

Spookies

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry