Sort by

tom has logged 43 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Tales from the Hood 3

Tales from the Hood 3

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tiger

Tiger

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hannibal Buress: Live From Chicago

Hannibal Buress: Live From Chicago

2014
×
Edit this entry  
13
Marc Maron: Thinky Pain

Marc Maron: Thinky Pain

2013
×
Edit this entry  
12
Hannibal Buress: Animal Furnace

Hannibal Buress: Animal Furnace

2012
×
Read the review Edit this entry  
12
Tales from the Hood 2

Tales from the Hood 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry