Sort by

tom has logged 28 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bay

The Bay

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marc Maron: Too Real

Marc Maron: Too Real

2017
×
Edit this entry  
15
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

2016
×
Edit this entry  
12
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tentacles

Tentacles

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Hannibal Buress: Comedy Camisado

Hannibal Buress: Comedy Camisado

2016
×
Edit this entry  
11
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marc Maron: More Later

Marc Maron: More Later

2015
×
Edit this entry  
09
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Panda Bear It

Panda Bear It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The ABC Murders

The ABC Murders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry