Sort by
  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Pirates

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Pleasure

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Education

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Rhubarb

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker