Sort by

axuroa has logged 173 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blended

Blended

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Switch

The Switch

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spy

Spy

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Child 44

Child 44

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Safe House

Safe House

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
Brothers by Blood

Brothers by Blood

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★½
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Waiting for the Barbarians

Waiting for the Barbarians

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joy

Joy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry