Sort by

Will has logged 19 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★
Edit this entry  
27
Passport to Pimlico

Passport to Pimlico

1949
×
Edit this entry  
26
Legend

Legend

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
Edit this entry  
19
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★★
Edit this entry  
17
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Goodbye, Mr. Chips

Goodbye, Mr. Chips

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Woman Next Door

The Woman Next Door

1981
×
★★
Edit this entry  
10
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Manderlay

Manderlay

2005
×
★★½
Edit this entry  
01
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★½
Edit this entry