ayad has logged 23 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Road

The Road

2009
×
★★½
Edit this entry  
19
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★
Edit this entry  
09
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★
Edit this entry