• L'Observateur

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Raising Kratos

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

  • Shazam!

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Us

    ★★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Polar

    ★½

  • Serenity

    ★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Cake Day

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Warp Speed Chic

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★½

  • Maniac

  • Green Book

    ★★★½

  • Slice

    ★½

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★