• Save Ralph

    ★★★½

  • AK vs AK

    ★★

  • Ludo

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I Am Afraid to Forget Your Face

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Gaza Mon Amour

    ★★★½

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★½

  • A Chocolate Tale

  • Listen To Her

    ★★★

  • Old Kids

  • Angrezi Medium

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • من جديد - Reborn

  • Love Aaj Kal

    ½

  • Jawaani Jaaneman

  • The Father

    ★★★½

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

  • Bala

  • From Ramallah To Jerusalem and Back

  • Klaus

    ★★★★

  • The Painted Bird

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • You Will Die at Twenty

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Treasure 2: Love & Destiny

  • Anima

    ★★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Unknown Saint

  • Kalank

  • The Farewell

    ★★★★

  • Zero

  • Kedarnath

  • Andhadhun

    ★★★½

  • Sui Dhaaga - Made in India

    ★★½

  • Blue

    ★★★★

  • Stree

  • 10 Days Before the Wedding

  • Mulk

  • The Equalizer 2

  • Sanju

    ★★½

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★★

  • Capernaum

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Manto

    ★★★★

  • Raazi

    ★★★

  • Yomeddine

    ★★½

  • 102 Not Out

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • October

    ★★★½

  • Baaghi 2

  • Hichki

    ★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Pad Man

    ★★★½

  • Padmaavat

    ★★½

  • Photocopy

    ★★★

  • Tiger Zinda Hai

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Tumhari Sulu

    ★★★

  • Qarib Qarib Singlle

    ★★★